Kombi Bakımı

Kombi bakımı, kombiler için son derece elzem olan bir durumdur. Kombiler, diğer tüm elektronik cihazlar ve makineler gibi zaman zaman bakım ihtiyacı duyan cihazlardır. Bu cihazların zamanında ve doğru kişiler tarafından bakımının yapılması gerekir. Yüksek bakım fiyatlarını duyan kullanıcılar, her ne kadar bakım yaptırma konusunda çekingen davransa da, bakım yaptırmak cihazın ekonomik ömrünü ciddi anlamda uzatmaktadır.

Kombi Bakımı
Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Ücreti

Kombi bakımı ücreti, zaman zaman pahalı olsa da, bakım yaptırmamanın maliyetinden daha yüksek bir ücret değildir elbette. Her kombi için aynı teknik servis ve bakım ücreti mümkün olmayabilir. Her kombinin kendine has özellikleri olabildiği için bu fiyatların da değişken olması son derece normal bir durumdur. Örneğin A marka bir doğal gaz kombisi ile yine A marka bir elektrikli kombinin bakım ücreti aynı olmayabilir. Bu nedenle ücret konusunda araştırma yapmadan önce, mutlaka kombinizi marka ve modeli hakkında bilgi sahibi olun. Bunun yanında bir de kombinizi kaç yıldır kullanıldığı ve daha önce ne tür tamirat veya bakımlardan geçtiği hakkında da bilgi sahibi olmanız, sizin için faydalı olabilir.

Kombi Bakımı Servisi

 • Kombi bakımı servisi, kombi bakımında aslında en önemli aktörler arasında yer alır.
 • Herhangi bir işte olduğu gibi, kombi işinde de uzman olmayan servislerin müdahaleleri, sizin cüzdanınız, kombinizi güvenliği ve çalışma performansını çok kötü etkileme ihtimali taşır.
 • Bu nedenle, bir teknik servisten kombinizi için bakım hizmeti almadan önce, bu teknik servisin kombi bakımı konusunda uzman olduğundan emin olun.
 • Daha önceki müşterilerin teknik servis hakkındaki deneyimleri, sizlere yol gösterici olabilir.

Kombi Bakımı Fiyatları

Kombi bakımı fiyatları ise çoğu zaman değişken olabilen fiyatlardır. Bulunduğunuz yerleşim yeri ise bu bakım fiyatını etkilen unsurların başında gelir. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, birden fazla teknik servis olabileceğinden dolayı fiyatların servisten servise değişmesi mümkündür. Ancak küçük bir şehirde yaşıyorsanız ve tek bir servis varsa çoğu zaman fiyatı bu teknik servis tek başına belirler. Örneğin İstanbul’da teknik servisler bakım için ortalama olarak 190 Türk Lirası istemekte iken, bu bakım hizmetinin ücreti Batman’da 150 Türk Lirasıdır.

Kombi Bakımı Ve Petek Temizliği Fiyatları

 • Kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları da son günlerde fiyat artışlarından etkilenen bir sektör olmuştur.
 • Bu temizlik ve bakım faaliyetleri sırasında kullanılan cihaz ve malzemelerin fiyatlarında meydana gelen artış, kombi teknik servislerini zam yapmaya mecbur bırakmıştır.
 • Ancak bu fiyatlar her ne kadar artmış olsa da, kombin ize bakım yaptırmadığınız zaman daha büyük meblağlar ödemek zorunda kalacağınız sonuçlar ortaya çıkabilir.
 • Türkiye geneli teknik servisler temizlik ve bakım hizmetleri için 150 Türk Lirası ile 250 Türk Lirası talep etmektedir.

Kombi Bakımı Fiyat

Kombi bakımı fiyat açısından zaman zaman tüketicinin cüzdanında olumsuz değişiklikler yaratabilmektedir. Kombi için hayati önem taşıyan bakımı yaptırmak isteyen tüketiciler, fiyatlar yüzünden zaman zaman çekinceli davranmak durumunda kalabiliyor. Ancak, kombinizi bakımını her ne koşulda olursa olsun yapmanızı öneriyoruz. Çeşitli parametrelere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor olsa da, kombi bakımı için teknik servisler en düşük 130 Türk Lirası karşılığında hizmet vermektedir.

Kombi Bakımı
Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır

 • Kombi bakımı kaç yılda bir yapılır sorusunu kombi sine önem veren tüketiciler sıklıkla sormaktadır.
 • Gerçekten de kombi bakımını zamanında yapmak, bu bakımı aksatmamak ve bu bakım hizmetini usta ellerden almak kombinin tam performansla çalışma üzerinde büyük etkilere sahiptir.
 • Buna ek olarak, kombinin bakımını aksatmamak, kombinin ekonomik ömrünü de uzatmaya yardımcı olur.
 • Kombiler konusunda uzmanların, üreticilerin ve teknik servislerin, yılda en az 1 kere kombi bakımı yapılması tavsiyeleri bulunmaktadır.
 • Sizler de bu tavsiyelere lütfen kulak verin, yılda en az bir kere kombinizi bakımını yaptırın.

Kombi Bakım Yapılmazsa Ne Olur

Kombi bakım yapılmazsa ne olur sorunuza bu yazıda cevap bulabileceksiniz. Kombi için son derece önemli olan yıllık kombi bakımı, bakım yaptırmayanların aklına bu soruyu getiriyor. Sizlere bu bakımları yaptırmazsanız neler olabileceğini maddeler halinde anlatalım.

 • Kombinizi ekonomik ömrü kısalır, daha kısa bir süre kombinizi kullanırsınız.
 • Kombinizi verimi ciddi oranda düşer.
 • Yüksek doğal gaz ve su faturalarına yol açar.
 • Ani bozulmalar ve arızalar oluşabilir.

Kombi Bakım Ne Kadar?

Kombi bakım ne kadar? olduğu ise hizmet veren teknik servise göre, bulunduğunuz şehre göre, kombinizi marka ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanında hizmet aldığınız teknik servisin bakım ücretine nelerin dahil olduğu da bu ücretlendirmeyi etkileyen bir unsur olarak bizlerin karşısına çıkmaktadır. Bu nedenle kesin olarak bir ücret söylemek mümkün değildir. Özellikle de yaşadığınız şehir, bu ücretler konusunda büyük rol oynayan bir faktördür. Bu yüzden de fiyat araştırması yaparken bulunduğunuz şehirdeki tüm firmalara ulaşmaya çalışın. Ortalama olarak kombi bakımı için 170 Türk Lirası istenmektedir. Şehrinize göre bu fiyat artıp azalabilir.

Kombi Bakım Gerekli Mi?

 • Kombi bakım gerekli mi? sorusuna kesinlikle gereklidir diyebiliriz.
 • Bir kombinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için bakım çok büyük önem taşıyan bir olgudur.
 • Zamanında ve ustası tarafından bakımı yapılmayan bir kombi, yüksek doğal gaz fiyatlarına yol açar, ani arızalar ile büyük masraflara sebebiyet verir ve kombinizi fabrika çıkışındaki verimi ile çalışamamasına yol açar.
 • Kombi bakımına vereceğiniz küçük bir ücret, sizleri çok daha büyük ücretlerden koruyabilir.
 • Bu nedenle kombi bakımını zamanında ve usta ellere yaptırmak, kombini için hayati önem taşır.

Yerden Isıtma Kombi Bakım

Yerden ısıtma kombi bakım da tıpkı diğer kombilerin bakımı kadar önemlidir. Bu kombilerin de düzgün ve verimli çalışması için bakımlarını zamanında ve doğru kişiye yaptırmak son derece önemlidir. Uzmanların iki yılda bir bakım önerisi olduğunu sizlere hatırlatalım. Bakım ücreti ise ortalama 250 Türk Lirasıdır.

Kombi Bakımı
Kombi Bakımı

Kombi Tamir Bakım

 • Kombi tamir bakım, usta eller tarafından yapıldığı zaman kombilerin izin çalışma performansını ve ekonomik ömrünü oldukça olumlu etkileyecek bir olgudur.
 • Ancak, yetkin olmayan ustaların veya teknik servislerin kombilere müdahaleleri, çok daha büyük zararlara yol açabilecektir.
 • Bu kişilere kombilerin izin tamir veya bakım işlemlerinizi yaptırmamanız tavsiye ediyoruz.
 • Bir kişi veya kurumdan hizmet almadan önce bu iş hakkında eğitim almış olduklarından emin olmanız gerekir.
 • Bir sertifika veya eğitim belgesi olan bir hizmet sağlayıcı, sizin için her zaman daha iyi bir hizmet sağlar.

Kombi Bakım Servisi Fiyatları

Kombi bakım servisi fiyatları, servislere göre değişen bir grafiğe sahiptir. Servislerin fiyat politikalarını etkileyen çok fazla durum olabilir. Konum, bu unsurların başında gelir. İstanbul’da oldukça merkezi bir konumda yer alan bir servisin ödeyeceği kira, servisin aldığı ücreti de mutlaka etkileyecektir. Bunun yanı sıra, servislerin bakım paketlerinin içeriği de fiyatları etkilemektedir. Mesela yalnızca bakım hizmeti verilirken daha düşük fiyatlar isteyen servisler, bu bakım hizmetinin yanında bir de petek temizliği hizmeti verdikleri zaman daha yüksek bir fiyat istemektedirler. Ayrıca, teknik servisin personelinin yetkinlik ve deneyimi de fiyatlar üzerinde etki sahibi olan bir faktördür. Bütün bunlara ek olarak kombi bakımında yoğunluk oluşan zamanlarda da servis fiyatlarında bir artış gözlemlemek mümkündür.

Kombi Bakım Servisi

 • Kombi bakım servisi, kombilerin bakım ve temizliği konusunda hizmet gösteren firmalardır.
 • Bu firmalar özellikle doğal gaz kombileri konusunda hizmet sağladıkları için, doğal gazın uzun yıllardır olduğu şehirlerde sayıları daha yüksektir.
 • Ancak, ülkemizde doğal gaz hizmetinin olduğu her yerde bu servislere rastlamak mümkündür.
 • Bunun yanında elektrikli kombiler için de servis veren firmalar bulunmaktadır.

Klima Bakimi