Kombi Bakımı 

Kombi Bakımı

Kombi bakımı, kombiler için son derece elzem olan bir durumdur. Kombiler, diğer tüm elektronik cihazlar ve makineler gibi zaman zaman bakım ihtiyacı duyan cihazlardır. Bu cihazların zamanında ve doğru kişiler tarafından bakımının yapılması gerekir. Yüksek bakım fiyatlarını duyan kullanıcılar, her ne kadar bakım yaptırma konusunda çekingen davransa da, bakım yaptırmak cihazın ekonomik ömrünü ciddi anlamda uzatmaktadır.

Kombi Bakım Ücreti

Kombi bakım ücreti, zaman zaman pahalı olsa da, bakım yaptırmamanın maliyetinden daha yüksek bir ücret değildir elbette. Her kombi için aynı teknik servis ve bakım ücreti mümkün olmayabilir. Her kombinin kendine has özellikleri olabildiği için bu fiyatların da değişken olması son derece normal bir durumdur. Örneğin A marka bir doğalgaz kombisi ile yine A marka bir elektrikli kombinin bakım ücreti aynı olmayabilir.

 • Bu nedenle ücret konusunda araştırma yapmadan önce, mutlaka kombinizin marka ve modeli hakkında bilgi sahibi olun.
 • Bunun yanında bir de kombinizin kaç yıldır kullanıldığı ve daha önce ne tür tamirat veya bakımlardan geçtiği hakkında da bilgi sahibi olmanız, sizin için faydalı olabilir.
Kombi Bakım Servisi

Kombi bakım servisi, kombi bakımında aslında en önemli aktörler arasında yer alır. Herhangi bir işte olduğu gibi, kombi işinde de uzman olmayan servislerin müdahaleleri, sizin cüzdanınız, kombinizin güvenliği ve çalışma performansını çok kötü etkileme ihtimali taşır. Bu nedenle, bir teknik servisten kombiniz için bakım hizmeti almadan önce, bu teknik servisin kombi bakımı konusunda uzman olduğundan emin olun. Daha önceki müşterilerin teknik servis hakkındaki deneyimleri, sizlere yol gösterici olabilir.

kombi bak banner 1
Kombi Bakım Fiyatları
 • Kombi bakım fiyatlarıise çoğu zaman değişken olabilen fiyatlardır. Bulunduğunuz yerleşim yeri ise bu bakım fiyatını etkilen unsurların başında gelir.
 • Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, birden fazla teknik servis olabileceğinden dolayı fiyatların servisten servise değişmesi mümkündür.
 • Ancak küçük bir şehirde yaşıyorsanız ve tek bir servis varsa çoğu zaman fiyatı bu teknik servis tek başına belirler.
 • Örneğin İstanbul’da teknik servisler bakım için ortalama olarak bir kaç yüz Türk Lirası istemekte iken, bu bakım hizmetinin ücreti Batman’da bir kaç yüz fazla Türk Lirasıdır.
Kombi Bakımı ve Petek Temizliği Fiyatları

Kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları da son günlerde fiyat artışlarından etkilenen bir sektör olmuştur. Bu temizlik ve bakım faaliyetleri sırasında kullanılan cihaz ve malzemelerin fiyatlarında meydana gelen artış, kombi teknik servislerini zam yapmaya mecbur bırakmıştır. Ancak bu fiyatlar her ne kadar artmış olsa da, kombinize bakım yaptırmadığınız zaman daha büyük meblağlar ödemek zorunda kalacağınız sonuçlar ortaya çıkabilir. Türkiye geneli teknik servisler temizlik ve bakım hizmetleri için 150 Türk Lirası ile 250 Türk Lirası talep etmektedir.

Kombi Bakımı Fiyat
 • Kombi bakımı fiyataçısından zaman zaman tüketicinin cüzdanında olumsuz değişiklikler yaratabilmektedir.
 • Kombi için hayati önem taşıyan bakımı yaptırmak isteyen tüketiciler, fiyatlar yüzünden zaman zaman çekinceli davranmak durumunda kalabiliyor.
 • Ancak, kombinizin bakımını her ne koşulda olursa olsun yapmanızı öneriyoruz.
 • Çeşitli parametrelere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor olsa da, kombi bakımı için teknik servisler en düşük bir kaç yüz Türk Lirası karşılığında hizmet vermektedir.
Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?

Kombi bakımı kaç yılda bir yapılır? sorusunu kombisine önem veren tüketiciler sıklıkla sormaktadır. Gerçekten de kombi bakımını zamanında yapmak, bu bakımı aksatmamak ve bu bakım hizmetini usta ellerden almak kombinin tam performansla çalışma üzerinde büyük etkilere sahiptir. Buna ek olarak, kombinin bakımını aksatmamak, kombinin ekonomik ömrünü de uzatmaya yardımcı olur.

 • Kombiler konusunda uzmanların, üreticilerin ve teknik servislerin, yılda en az 1 kere kombi bakımı yapılması tavsiyeleri bulunmaktadır.
 • Sizler de bu tavsiyelere lütfen kulak verin, yılda en az bir kere kombinizin bakımını yaptırın.
Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi bakımı yapılmazsa ne olur? sorunuza bu yazıda cevap bulabileceksiniz. Kombi için son derece önemli olan yıllık kombi bakımı, bakım yaptırmayanların aklına bu soruyu getiriyor. Sizlere bu bakımları yaptırmazsanız neler olabileceğini maddeler halinde anlatalım.

  1. Kombinizin ekonomik ömrü kısalır, daha kısa bir süre kombinizi kullanırsınız.
  2. Kombinizin verimi ciddi oranda düşer.
  3. Yüksek doğalgaz ve su faturalarına yol açar.
  4. Ani bozulmalar ve arızalar oluşabilir.
Kombi Bakımı Ne Kadar?

Kombi bakımı ne kadar?olduğu ise hizmet veren teknik servise göre, bulunduğunuz şehre göre, kombinizin marka ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanında hizmet aldığınız teknik servisin bakım ücretine nelerin dahil olduğu da bu ücretlendirmeyi etkileyen bir unsur olarak bizlerin karşısına çıkmaktadır. Bu nedenle kesin olarak bir ücret söylemek mümkün değildir.

 • Özellikle de yaşadığınız şehir, bu ücretler konusunda büyük rol oynayan bir faktördür.
 • Bu yüzden de fiyat araştırması yaparken bulunduğunuz şehirdeki tüm firmalara ulaşmaya çalışın.
Kombi Bakımı Gerekli mi?

Kombi bakımı gerekli mi sorusuna kesinlikle gereklidir diyebiliriz. Bir kombinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için bakım çok büyük önem taşıyan bir olgudur. Zamanında ve ustası tarafından bakımı yapılmayan bir kombi, yüksek doğalgaz fiyatlarına yol açar, ani arızalar ile büyük masraflara sebebiyet verir ve kombinizin fabrika çıkışındaki verimi ile çalışamamasına yol açar. Kombi bakımına vereceğiniz küçük bir ücret, sizleri çok daha büyük ücretlerden koruyabilir. Bu nedenle kombi bakımını zamanında ve usta ellere yaptırmak, kombiniz için hayati önem taşır.

klima bak banner 2
Yerden Isıtma Kombi Bakımı
 • Yerden ısıtma kombi bakımıda tıpkı diğer kombilerin bakımı kadar önemlidir.
 • Bu kombilerin de düzgün ve verimli çalışması için bakımlarını zamanında ve doğru kişiye yaptırmak son derece önemlidir.
 • Uzmanların iki yılda bir bakım önerisi olduğunu sizlere hatırlatalım.
Kombi Tamir Bakım

Kombi tamir bakım, usta eller tarafından yapıldığı zaman kombilerinizin çalışma performansını ve ekonomik ömrünü oldukça olumlu etkileyecek bir olgudur. Ancak, yetkin olmayan ustaların veya teknik servislerin kombilere müdahaleleri, çok daha büyük zararlara yol açabilecektir. Bu kişilere kombilerinizin tamir veya bakım işlemlerinizi yaptırmamanızı tavsiye ediyoruz. Bir kişi veya kurumdan hizmet almadan önce bu iş hakkında eğitim almış olduklarından emin olmanız gerekir. Bir sertifika veya eğitim belgesi olan bir hizmet sağlayıcı, sizin için her zaman daha iyi bir hizmet sağlar.

Kombi Bakım Servisi Fiyatları

Kombi bakım servisi fiyatları, servislere göre değişen bir grafiğe sahiptir. Servislerin fiyat politikalarını etkileyen çok fazla durum olabilir. Konum, bu unsurların başında gelir. İstanbul’da oldukça merkezi bir konumda yer alan bir servisin ödeyeceği kira, servisin aldığı ücreti de mutlaka etkileyecektir. Bunun yanı sıra, servislerin bakım paketlerinin içeriği de fiyatları etkilemektedir.

 • Mesela yalnızca bakım hizmeti verilirken daha düşük fiyatlar isteyen servisler, bu bakım hizmetinin yanında bir de petek temizliği hizmeti verdikleri zaman daha yüksek bir fiyat istemektedirler.
 • Ayrıca, teknik servisin personelinin yetkinlik ve deneyimi de fiyatlar üzerinde etki sahibi olan bir faktördür.
 • Bütün bunlara ek olarak kombi bakımında yoğunluk oluşan zamanlarda da servis fiyatlarında bir artış gözlemlemek mümkündür.
Kombi Bakım Servisi

Kombi bakım servisi, kombilerin bakım ve temizliği konusunda hizmet gösteren firmalardır. Bu firmalar özellikle doğalgaz kombileri konusunda hizmet sağladıkları için, doğalgazın uzun yıllardır olduğu şehirlerde sayıları daha yüksektir. Ancak, ülkemizde doğalgaz hizmetinin olduğu her yerde bu servislere rastlamak mümkündür. Bunun yanında elektrikli kombiler için de servis veren firmalar bulunmaktadır.

İletişim

444 4 021
Bahçelievler / İstanbul

Çağrı Merkezi

444 4 021
Call Now Button444 4 021