Klima Montajı

Klima Montajı

Klima montajı olgusu gibi son derece geniş kapsamlı ve teknik olan bir olguya girmeden önce bazı kavramları doğru ve net bir biçimde adım adım açıklamak gerekir. Klimalar bilindiği gibi çağımız dünyasının olmazsa olmaz ürünleridir. Bu yazıda da ayrıntılı olarak açıklanacağı gibi duvara monte edilirler. Hiçbir biçimde yer kaplamazlar. Günümüzde yerli ve yabancı birçok markanın son sistem klimaları vardır. Hem ısıtma, hem de soğutma amaçlı olarak kullanılan dolayısı ile insanların bulundukları ortamlarda ister işyeri olsun, ister ev ideal sıcaklıkta yaşamasını sağlayan kişilerdir. Son dönemlerde insanların hayal bile edemeyeceği klima modelleri vardır.

Klima Montaj Fiyatları

Üstte verilen bu bilgilerden sonra şimdi de klima montaj fiyatları hakkında bilgi vermek gerekir ise o noktada da söylenebilecek olan temel şeyler şunlardır: Klima montaj fiyatları için baştan hiçbir şart altında hiçbir zaman net bir rakam verilemez. Sonuçta klima montajı alanında çalışan teknik servis firmalarının kendilerine göre bir montaj fiyatı vardır. Bunun yanı sıra fiyatları değiştiren bir diğer yaşanan enflasyon oranlarıdır.

 • Doğal olarak enflasyonun yükseldiği dönemlerde firmalar ücretlerini ayakta kalabilmek adına yükseltir.
 • Bunun yanı sıra montajı yapılan klimanın özellikleri modeli gibi her bir parametre de rakamları değiştiren diğer unsurlardır.
 • Lokasyon bazında rakamlar genelde değişir.
 • Yani Ankara kentinde olan montaj fiyatları ile Urfa kentinde olan montaj fiyatları arz talep dengesine bağlı olarak değişiklik gösterir.
Klima Montaj Ücreti

Klima montaj ücreti nedir sorusununun yanıtı kavramın kendisinden de net bir biçimde anlaşılacağı gibi klimalar alındıktan sonra ilgili duvara uygun bir biçimde klimaya ve montaj yapıacaği yere en ufak bir zarar vermeden yerleştirilmesi için ödenen ücrettir. Kısaca klimanın kurulup çalıştırılması çalışması yapan firmaya ödenen ücret şeklindedir. Bu alanda hizmet veren firmaların kendilerince belirlemiş olduğu bir montaj ücreti vardır. Kentten kente, klimanın türüne göre özelliğine göre kısaca değişik parametrelere göre değişiklikler arz eden bir durumdur.

Klima Montaj Nasıl Yapılır?

Klima montaj nasıl yapılırsorusunun yanıtını da vermek gerekir ise o noktada şu bilgiler verilebilir. Herhangi bir markanın kliması alındıktan sonra ilgili mavi yakalı çalışanlar tarafından klimanın türüne, özelliğine göre monte edilmesidir. Her klimanın kendince bir özelliği vardır ve montaj yapılması gerekmektedir.

 • Bunun akabinde ise sırada motajı yapıldıktan sonra aktif hale getirilmesi ya da çalıştırılması gerekir.
 • Her bir adım son derece spesifik olan işlemlerdir.
 • Alanında uzman ve deneyimli kadrolardan hizmet alınması gerekir. Rastgele herhangi birinin yapabileceği bir işlem değildir.
klima montaj banner 1

Klima Montaj Servisi

Klima montaj servisiolarak çalışan firmalar bir tür teknik servis firmalarıdır. Bu firmaların bazıları spesifik olarak belli marka ve model klimaların montajını gerçekleştirir iken bazı montaj servisleri ise tüm klimalar için teknik servis hizmeti verirler. Müşterilerden böylesi bir istem geldiği zaman müşteri ile belirlenen gün ve saatte müşterinin adresine giderek belirlenen yere klimanın montajını yapar ve çalıştırırlar. Ülkemizin her yerinde bu alanda hizmet veren firmalar vardır.

 • Hem evlere, hem işyerlerine klima montajı yapan kuruluşlardır.
 • Genelde özel bir durum olmadıkça mesai saatleri içinde çalışırlar.
 • Yine bu firmalar istenmesi durumunda montaj yaptığı gibi demontaj işlemini de yaparlar.
 • Bu firmalar yasal mevzuatların istediği tüm belgelere sahip olarak kurumsal bir biçimde hizmet verirler.
Klima Montajı Ne Kadar?

Klima montajı ne kadarsorusunun yanıtını vermek gerekir ise o noktada şu bilgiler verilebilir. Sonuçta bu alanda çalışan tüm firmaların herbirinin ayrı ayrı kendince bir fiyat politikası vardır. Buna göre fiyatlar belirlenir. Bunun yanı sıra arz talep meselesi klimanın bulunduğu bölge de klima montaj fiyatları üzerine etki eden faktördür.

Klima Montajı Kaç Saat Sürer?
 • Klima montajı kaç saat sürersorusuna baştan net bir süre verilemez.
 • Zira klimanın özelliklerine ve yapan kişiye göre montaj süresi değişir.
 • Ortalama olarak yarım saat ile 45 dakika arasında bir klimanın montaj süresi vardır.
 • Klima teknik servisi almak için yapmanız gereken tek şey, güvenilir ve yetkili bir klima servisine ulaşmaktır.
 • İnternetten veya telefonla arayarak klima servisine ulaşabilir, randevu alabilir ve adresinize gelmelerini sağlayabilirsiniz.
 • Klima servisi size en uygun zamanda gelerek klimalarınızın bakım, onarım, montaj veya arıza giderme işlemlerini yapacaktır.

İletişim

444 1 749
Bahçelievler / İstanbul

Çağrı Merkezi

444 1 749
Call Now Button444 1 749