Güngören Petek Temizleme

Güngören Petek temizleme işlemleri özel kimyasal ilaçlar şile yapılmaktadır. Kalorifer petekleri ve tesisat boruları özel makineler ile temizleniyor. Peteklerin ısıyı ortama eşit bir miktarda dağıtılması için kalorifer ya da doğal gaz tesisat borularının bir yılda bir temizlenmesi gerekiyor. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan teknolojik cihazlar ve uygun kimyasal ilaçlar ile yapılan petek temizliği ile tesisat borularınızı içinde biriken kir kireç tortu benzeri atıklar yok etmeniz gerekir.

Güngören Petek Temizleme
Güngören Petek Temizleme

Güngören Petek Temizleme Firmaları

Güngören petek temizleme firmaları tarafından yapılan petek temizliği ile düşük enerji ile yeteri kadar ısınabilecek hem de kombilerinizi çok çalışmasını önleyeceği için kombinin ömrünü koruyacaksınız. Petek temizliği en az kombi bakımı kadar önemsenmeli ve mümkün olduğunca yılda bir kere yaptırılmalıdır. Petek temizliği halk arasında peteklerdeki havanın alınması olarak tabir edilir. Birçok kimse bu işlemi kendisi yapmak ister. Fakat elinde özel kimyasal maddeler ve makineler olmadığı için tesisat boruları yeteri, kadar temizlenmez. Devamlı kullanmaktan dolayı peteklerin içerisinde ve tesisat borularında kireçlenmeler veya tortular meydana gelir.

 • Bu tortu ve tabaklar kimyasal ilaçlar ile çözülüp temizlenmelidir.
 • Bu işlem yapılmazsa petek içerisinde ya da tesisat boruları içerisinde yer alan kir tabakaları peteklerin düzenli çalışması ya da ve ortama eşit miktarda ısı yaymasını engeller.
 • Bunun yanı sıra borularda meydana gelen kireçlenmeler de peteklerin içinde yer alan suyun rahat hareket etmesini engelleyerek ısıtmama sorunu oluşturur.

Güngören Petek Temizleme Fiyatları

Güngören petek temizleme fiyatları her yıl güncellenmekte olduğu için bu konuda en doğru bilgiyi petek temizleme firmalarından almak daha doğru olacaktır. Fiyatları genel olarak temizleme işlemi yapılacak petek sayısına ve daire tipine göre farklılık göstermektedir. Standart 3+1 daire ile standart 2+1 daire içerisinde bulunan peteklerin temizleme fiyatları birbirinden farklı olacaktır. Bir de fiyatlar firmanın hizmet kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

 • Ülkemizde insanlarda oluşan yanlış algı nedeni ile yılda birlerce doğal gaz tesisatı normalden daha fazla enerji harcamaktadır.
 • Çünkü insanlar petek temizleme fiyatları yüksek bulmakta ya da gereksiz masraf olarak görmekte olduğu için petek temizliğini ihmal etmekte ya da kendi imkanları ile yapmaya çalışmaktadır.
 • Bunun sonucundan da olumsuz durumlar ortaya çıkması kaçınılmaz olmamaktadır.
 • Petek temizletme için ayıracağınız bütçe size ekstra maliyet ya da gereksiz masraf olarak gelmesin.
 • Tesisatı temiz olan petekler ısıyı daha çabuk çevreye yaymakta ve kombini daha enerji harcamaktadır.
Güngören Petek Temizleme
Güngören Petek Temizleme

Güngören Petek Temizleme Servisi

Güngören petek temizleme servisi ile yapılan petek temizleme işlemleri ile petek ve tesisat boruların temizlenmesinde birinci derecede etkili olacaktır. Düzenli olarak temizliği yapılmayan petekler için kombi daha fazla gaz harcayacaktır kombini daha fazla çalışması sadece yüksek doğal gaz faturasının gelmesine neden olmaz. Bunu dışında kombini performansını etkileyip ömrünü azaltacaktır.

Güngören Petek Temizleme Hizmetleri

 • Güngören petek temizleme hizmetleri ile kış aylarında düşük faturalar ile daha çok ısınma imkânı doğacaktır.
 • Aynı zamanda kombi ve peteklerin uzun ömürlü olması açısından petek temizliği büyük önem kazanmaktadır.
 • Çok çetin geçen kış aylarında ısınma sisteminde sorun yaşayıp mağdur kalmamak için bu hizmeti her yıl düzenli olarak yaptırmak zorundasınız.
 • Özellikle radyatörlerin altına çöken ve suyun rahat hareket etmesine engelleyen kir ve tortular kombiyi daha da zorlayacak ve daha fazla doğal gaz enerjisi harcamanıza neden olacaktır.
 • Öte yanda tesisat suyunun kireçli ve tortulu olması sonucunda doğal gaz tesisatınızda tıkanmalara neden olacaktır.

En iyi Güngören Petek Temizleme

En iyi Güngören Petek temizleme işlemi yapılırken en etkili sonucu almak için mutlaka işin ehli kişiler tarafından yapılması gerekir. Uzman personeller bu işin makineli ve kimyasalı bir şekilde yapacağı için gerek temizleme işlemi sırasında gerekse de işlem sonrasında hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Petek temizleme işlemi tek bir radyatörden tüm petekler bağlantı kurularak temizlendiği için diğer radyatörün sökülmesine gerek kalmadan ve etrafı kirletmeden kolaylıkla yapılır.

Güngören Petek Temizleme
Güngören Petek Temizleme

İstanbul Güngören Petek Temizleme

İstanbul Güngören petek temizleme yapılmaması durumunda meydana gelen ısınma sorunları oluşacaktır. Genel olarak baktığımızda petek temizliği düzenli olarak yapılmayan peteklerin sadece üst bölgeleri ısınır alt bölgeleri ısınmaz. Isınma sıklığına göre bu sorun değişiklik gösterdiğinden dolayı bir önceki dönemlerden yola çıkılarak, faturalarınızda artış söz konusu olduğu durumlarda petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Aynı zamanda

 • Peteğin vanasında su sızıntısı oluyorsa veya sızan su paslı çıkıyorsa aynı apartman içerisinde aynı şartlarda olan bir komşunuz ya da tanıdığınızdan çok yüksek doğal gaz faturası ödüyorsanız.
 • Kombinizden beklenmeyen bir ses geliyor, kombi bakımınızı yaptırmanız rağmen hala ısınmadan verim alamıyorsanız.
 • Son olarak da kombi filtresini çıkardığınızda çamur ve toz ile karşılaşıyorsanız mutlaka profesyonel petek temizliğine ihtiyacınız vardır.

Güngören Kombi Servisi

Vikipedi: Petek Temizleme