Güngören Klima Bakımı

Güngören klima bakımı son birkaç yıldır, sıcak bölgelerde popüler olan klimalar, yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından bizleri koruyan çok önemli demirbaşlar arasında yerini koruyorlar. Yaz aylarında evlerimizi soğutan kış aylarında ısıtan klimalar; yaşam konforumuzu yükseltti. Ancak klimalar da belli zamanlarda bakım gerektirirler. Bakım ihmal edildiğinde ise pahalı arızalar ortaya çıkacaktır. Yaz sıcaklarının artması klimaların konfor sıcaklığını temin etmesini zorlaştıran en büyük faktörlerden biridir.

 • 40 derece üzerindeki sıcaklıklarda iç ortamı 18-24 dereceye çekmek için daha fazla çalışan klimaların kompresör elemanına aşırı yük bindiğinde arızalar ortaya çıkmaktadır.
 • Klima bakımı; soğutulacak alanın dış ortamdan izole edilmesi, klimanın iç ünitesinin ve dış ünitesinin temizlenmesi, gaz kontrolünün yapılması, yanmış fanlar varsa değiştirilmesi, yanmış sensörlerin değişimi, varsa kart arızalarının giderilmesi işlerini kapsar.
Güngören Klima Bakımı
Güngören Klima Bakımı

Klima Bakımı Güngören

Klima bakımı Güngören lokasyonunda hızlı ve uygun fiyatlı hizmet veren teknik servis faaliyetleri ile oldukça kısa süreli bir işlemdir ve cihazınızın ömrünü uzatır. Klimanın yerinden sökülmeden gerekli bakımlarının yapılması da bütçenizi zorlamaz, ileride oluşabilecek arızaların önüne geçer. Yeni gelişen arızanın, bakım esnasında tespit edilmesi ile, diğer bileşenlerin zarar görmesi engellenmektedir.

 • Ömrü tükenmek üzere olan, sorun çıkarma ihtimali yüksek olan parçaların gözden geçirilmesi hem ucuza mal olur hem de kısa süreli bir işlemdir.
 • Servisin klima bakımı prosedüründe; soğutma yeteneğini kaybetmiş klimaların onarımı, kompresörü yanmış klimanın ekovat değişimi, klima elektronik devre elemanlarının arızalarının giderilmesi, bakır boruların bakımı, iç dış ünitenin temizlenmesi gibi işlemler vardır.

Güngören Klima Bakımı Fiyatları

Güngören klima bakımı fiyatları rekabet ortamı gözetilerek belirlenir. Yüksek fiyatlar çekerek müşterinin kaybedilmesi, teknik servisin istemediği bir durumdur bu yüzden fiyatlar minimum düzeyde tutulmaktadır. Rutin klima bakımı her yıl yapılması gereken bir işlemdir, bu yüzden birkaç servisten fiyat alarak en uygun fiyata en detaylı bakım hizmetini verecek servisi seçebilirsiniz. Ancak müşteri olarak sadece ucuzluk kriterine güvenmemenizi öneriyoruz.

 • Yapılacak klima bakım hizmetinin kapsamı çok önemlidir.
 • Sizi ileride oluşacak arızalardan koruyacak olan şey dikkatli bir klima bakım hizmetidir.
 • Servis, iç ünitedeki evaparatörü, özel bir kimyasal ilaçla temizlemeli, dış ünitede fan bakımı yapmalı, kondenseri ilaçla temizlemeli, düzgün çalışmayan fan motoru varsa değiştirmeli, düzgün bir soğutucu akışkan hacim ölçümü yapabilmelidir.
 • Bakır borularda kırık çatlak varsa gaz kaçacaktır, kırılmaya müsait olan borular elle kontrol edilmeli ve mümkünse düzeltilmelidir.
Güngören Klima Bakımı
Güngören Klima Bakımı

En iyi Güngören Klima Bakımı

En iyi Güngören klima bakımı hizmetini veren servis ;uzun yılların deneyiminden güç alarak, işinin ehli ustaları ile klima bakımı konusunda size en iyi hizmeti vermeyi garanti eder. Klimanızın bakım zamanı geldiğinde, güvenebileceğiniz bir servis var. Elemanlar sizin belirlediğiniz saatte gelerek kısa sürede klima bakım hizmetini tamamlar ve sizi gelecekteki arızalardan kurtarır. Profesyonel bir yaklaşımla klimanızın iç dış ünite kontrol ve bakımını dakikalar içinde tamamlayan servis elemanlarının desteği ile, klimalarınızı uzun yıllar verimli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İstanbul Güngören Klima bakımı

İstanbul Güngören klima bakımı hangi prosedürleri içerir? Klima soğutucu akışkan kontrolü, iç dış ünitelerin ilaçlı temizliği; devre elemanlarının kontrolü, dış ünite kapasitör fan kondenser kontrolü, sensör kontrolü gibi işlemleri içerir. Yüzeysel bir klima bakımı, gelmekte olan arızaları örter, erteler. Kısa süre sonra arıza ortaya çıktığında pahalı bir tamir süreci başınızı ağrıtabilir. Bu yüzden klima bakımı rutin olarak işinin ehli ustalara yaptırılmalıdır. Sık sık klima kullanıyorsanız, bu prosedürleri yılda iki kez uygulamanızda yarar vardır.

 • Duvar tipi klima bakım ücretleri 200 liradan, salon tipi klima bakım ücretleri 350 liradan multi klima ve kaset tip klima bakımları da 250-350 liradan başlamaktadır.
 • Klima bakımı yapılmazsa bunun ne gibi zararları olur sorusu da müşteriler tarafından sık soruluyor.
 • Klimalar, iç ortamdaki havayı çekerler soğutur veya ısıtırlar, sonra iç ortama yeniden verirler.
 • Bakım yapılmazsa; klima iç ünitesinde bakteriler birikecektir.
 • Bu da birikmiş bakterilerin içeriye yeniden üfürülmesi anlamına gelir.
 • Evde yaşlılar ve çocuklar varsa; solunum yolu hastalıklarına yakalanmaları daha kolay olur.
Güngören Klima Bakımı
Güngören Klima Bakımı

Klima Evde Bakım

Klima evde bakım süreci basittir. İç ünitedeki filtrelerin çıkarılarak deterjanlı sıcak su ile yıkanması önemlidir. Bu rutin 10 günde bir olacak şekilde yapılmalıdır. Bu işlemi yapmadan önce elektrik fişini çekmeniz; klima iç ünite ön kapağını dikkatle ve kırmadan açmanız gerekiyor.

Güngören Klima Servisi