Başakşehir Klima Servisi

Aracınızın düzenli yağ değişimine ihtiyaç duyması gibi, klima sisteminizin de yıllık bir bakım çağrısı gerektirir. Başakşehir klima servisi genellikle bir teknisyeninin yıllık inceleme ve bakım çalışması için çağrılmasını ifade eder, ancak tüm temizliği kendiniz yaparsanız birkaç Turk lirası tasarruf edebilirsiniz ama her işi profesyonel yapması daha iyi. Bununla birlikte, daha derin sorunları teşhis etmek için bir uzmanın gözüne ihtiyaç duyabilirsiniz, bu yüzden evinizde serin kalmanız için gerçekten düzenli bir kontrol yaptırmanız gerekmektedir.

Başakşehir Klima Servisi
Başakşehir Klima Servisi

Başakşehir Klima Servisi Fiyatları

Bir klimanın filtreleri, serpantinleri ve kanatçıkları, ünitenin hizmet verdiği yıllar boyunca etkili ve verimli bir şekilde çalışması için düzenli bakım gerektirir. Gerekli bakımın ihmal edilmesi, enerji kullanımı istikrarlı bir şekilde artarken klima performansında istikrarlı bir düşüş sağlar. Konforunuzu ve klimanızın verimliliğini artırmaya yardımcı olacak daha fazla yol için Başakşehir klima servisi fiyatlarına göz atın.

 • Klimanızın verimini sağlayacak en önemli bakım görevi, filtrelerini rutin olarak değiştirmek veya temizlemektir.
 • Tıkalı, kirli filtreler hava akışı miktarını azaltır ve sistemin verimliliğini önemli ölçüde azaltır.
 • Ek olarak, hava akışı engellendiğinde, hava filtreyi atlayabilir ve kiri doğrudan evaporatör serpantininde biriktirebilir ve serpantinin ısı emme kapasitesini bozabilir.
 • Kirli, tıkalı bir filtreyi temiz bir filtreyle değiştirmek, klimanızın enerji tüketimini %5 ila %15 oranında azaltabilir.

Klima Servisi Başakşehir

Merkezi klimalarda filtreler genellikle dönüş kanalının uzunluğu boyunca bir yere yerleştirilmiştir. Yaygın filtre konumları duvarlarda, tavanlarda veya klimanın kendisindedir. Oda klimalarında, odaya bakan ızgaraya monte edilmiş bir filtre bulunur.

 • Bazı filtre türleri yeniden kullanılabilir; diğerleri değiştirilmelidir.
 • Çeşitli tiplerde ve verimliliklerde mevcutturlar.
 • Soğutma mevsiminde klima sisteminizin filtresini veya filtrelerini ayda bir veya iki kez temizleyin veya değiştirin.
 • Klima sürekli kullanılıyorsa, tozlu koşullara maruz kalıyorsa veya evde kürklü evcil hayvanlarınız varsa, filtrelere daha sık dikkat edilmesi gerekebilir.
Başakşehir Klima Servisi
Başakşehir Klima Servisi

Başakşehir Klima Teknik Servisi

Klimanın evaporatör serpantini ve kondenser serpantini, aylarca ve yıllarca hizmet ettikleri süre boyunca kir toplar. Temiz bir filtre, evaporatör bobininin hızla kirlenmesini önler. Ancak zamanla, evaporatör bobini hala kir toplayacaktır. Bu kir, hava akışını azaltır ve bobini yalıtarak ısıyı emme yeteneğini azaltır. Bu sorunu önlemek için Başakşehir klima teknik servisini arayabilirsiniz. Dış ortam tozluysa veya yakınlarda yeşillik varsa, dış kondenser serpantinleri de çok kirlenebilir. Kondenser bobinini kolayca görebilir ve kanatçıklarında kir birikip birikmediğini fark edebilirsiniz.

 • Kondenser ünitesinin yakınındaki kir ve birikintileri en aza indirmelisiniz.
 • Kurutucu havalandırma delikleriniz, düşen yapraklar ve çim biçme makinenizin tümü potansiyel kir ve kalıntı kaynaklarıdır.
 • Bobinin etrafındaki alanı temizlemek, kalıntıları gidermek ve yaprakları en az 2 fit (0,6 metre) geri kesmek, kondansatörün etrafında yeterli hava akışını sağlar.
 • Deneyimli Başakşehir klima servisi size bu işlemlerde yardım eder.

İstanbul Başakşehir Klima Servisi

Evaporatör ve kondenser bobinlerinde bulunan alüminyum kanatçıklar kolayca bükülebilir ve bobin içinde hava akışını engelleyebilir. Klima toptancıları, bu kanatçıkları neredeyse orijinal durumlarına getiren bir “kanat tarak” adı verilen bir araç satmaktadır. Kondens drenajları dönemsel olarak bir sert telin ünitenin drenaj kanallarından geçmesini sağlayın. Tıkalı drenaj kanalları, bir ünitenin nem oranını düşürmesini engeller ve ortaya çıkan fazla nem duvarları veya halıları renklendirebilir.

 • Oda klima cihazları için pencere contaları her soğutma sezonunun başında, klima cihazı ile pencere çerçevesi arasındaki contanın birimle metal kas arasında temas kurduğundan emin olmak için kontrol edin.
 • Bu contayı nem zarar verebilir ve evinizden soğuk havanın kaçmasına izin verebilir.
 • Bu problemlerden kaçınmanız için Başakşehir klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz.
Başakşehir Klima Servisi
Başakşehir Klima Servisi

En iyi Başakşehir Klima Servisi

En iyi Başakşehir klima servisinden profesyonel yardım almak klima cihazınız düzenli bakımdan daha fazlasını gerektirdiğinde, örneğin iç mekan sıcaklığını istenilen seviyeye düşüremediğinde, profesyonel Başakşehir klima servisi servis teknisyenini arayın. İyi eğitimli bir teknisyen, klima sistemlerinizdeki sorunları bulacak ve düzeltecektir.

Acil Başakşehir Klima Servisi

Başakşehir klima servisi yapacak işlemler: Doğru miktarda soğutucu gaz kontrolü yapmak sızıntıları tespit etmek için bir sızıntı dedektörü kullanmak sistemi boşaltılması gereken soğutucu gazı atmamak için yakalamak merkezi sistemlerde hava kanallarında sızıntıları kontrol etmek ve kapatmak evaporatör bobini üzerinden hava akışını ölçmek doğru elektrik kontrol sırasını doğrulamak ve ısıtma sistemi ve soğutma sisteminin aynı anda çalışamayacağından emin olmak elektrik terminallerini kontrol etmek, bağlantıları temizlemek ve sıkılaştırmak ve gerektiğinde yalıtım kaplaması uygulamak motorları yağlamak ve kayışları sıkılık ve aşınma açısından kontrol etmek termostatın doğruluğunu kontrol etmek.

Sonraki Makale: Başakşehir Klima Bakımı

Vikipedi: Klima

İletişim

444 1 749
info@merkezservisteknik.com
Bahçelievler / İstanbul

Çağrı Merkezi

444 1 749
Call Now Button444 1 749