Başakşehir Klima Montajı

Başakşehir klima montajı sırasında yapılacaklar, sahip olduğunuz sistemin tipine, en son ne zaman servis yapıldığına ve sistemin onarım gerektirip gerektirmediğine bağlı olarak değişir. Tabii ki, fiyat konusunda da tüm bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Başakşehir Klima Montajı
Başakşehir Klima Montajı

Başakşehir Klima Montajı Yapanlar

Standart bir Başakşehir klima montajı servisi sırasında gerçekleştirilen adımlar, mülkünüzde bulunan sistem tipine bağlıdır. Kanal sistemli bir klima sisteminin servisi deneyimli teknisyenimiz, öncelikle kontrol cihazını kontrol edecek ve tüm fonksiyonların doğru çalıştığından, ayrıca saat ve zaman ayarlarının doğru olduğundan emin olacaktır. Kontrol cihazı genellikle duvara monte edilen ve klima sisteminin kendisini kontrol etmek için kullanılan bir birimdir, sıcaklık ve çalışma modunu da içerir.

 • Kanal sistemleri ayrıca belirli bölgeleri içerebilir.
 • Teknisyenimiz, bu bölgelerin tümünün doğru çalıştığını kontrol edecek ve hava akışının tutarlı olduğunu doğrulayacaktır.
 • Besleme hava menfezleri, dönüş hava menfezleri ve filtrelerin tamamı incelenir.
 • Filtreler iyice temizlenir veya gerektiğinde değiştirilir.
 • Bazı filtreler plastik malzemeden yapılmıştır ve genellikle yıkanarak tekrar kullanılabilirler, değiştirilmeleri gerekmez.
 • Bazıları ise kumaş malzemeden yapılmıştır ve zamanla aşınma ve yıpranma nedeniyle değiştirilmeleri gerekebilir.

Başakşehir Klima Montajı Fiyatları

Eğer besleme hava menfezlerinden birinden hava akışı sağlanamıyorsa, Başakşehir klima montajı teknisyenlerimiz kanalları kontrol etmek için çatı boşluğuna erişebilir. Bu menfeze hava sağlayan bölgelerin motorları da incelenerek, motorun çalışmayı durdurmadığından veya yanlış konumda olmadığından dolayı hava akışının sınırlı olmadığından emin olunur.

 • Dış ünite ayrıca fanlarda herhangi bir kalıntı veya bitki örtüsünün üniteyi tıkamadığından emin olmak için kontrol edilir.
 • Ayrıca temizlenir ve silinir. Elektrik bileşenlerinde pas, korozyon veya sisteme zarar verebilecek kemirgenler veya böcekler gibi istenmeyen unsurların olup olmadığı kontrol edilir.
Başakşehir Klima Montajı
Başakşehir Klima Montajı

Başakşehir Klima Montajı Servisi

Başakşehir klima montajı servisinin önemli bir parçası, yoğuşma suyunun tahliyesinin kontrol edilmesidir. Kanal sistemli bir sistemde, bir yoğuşma tahliyesi tıkandığında taşma tepsisine su birikecektir. Bu tepsi genellikle evin yan tarafından çıkan bir boruya bağlı bir çatı havzası gibi bir yerde bulunur. Eğer su damlamaya başlarsa, bu yoğuşma suyunun tıkanmış olabileceğinin bir göstergesidir. Bu durum göz ardı edilirse, tepsi taşabilir ve çatı boşluğunu doldurarak ciddi hasarlara yol açabilir.

 • Ne sıklıkla servis edilmelidir? Bu kullanıma bağlı olarak değişir, ancak genel olarak yılda bir kez ev ortamında bir bakım yeterlidir.
 • Ne kadar sürer? Kanal sistemli bir klima sisteminin servisi, herhangi bir sorun tespit edilmez ve erişim herhangi bir şekilde engellenmezse bir ila bir buçuk saat sürer.
 • Maliyeti ne olacak? Fiyat, sistemin erişilebilirliğine ve hizmeti gerçekleştirmek için bir veya iki teknisyen gönderilip gönderilmeyeceğine bağlıdır.

En iyi Başakşehir Klima Montajı

En iyi Başakşehir klima montajı servisi teknisyenimiz, hizmete başlamak için öncelikle el kumandasındaki ısıtma ve soğutma modlarını, saat ve zaman ayarlarını kontrol ederek başlayacaktır. Ardından hava akışı, çalışma basınçları ve yoğuşma ızgarası kontrol edilir. Eğer yoğuşma ızgarası kir veya birikintiyle tıkanmışsa, fandan su damlayabilir. Bu durumu önlemek için ızgaralar ve ön kapağın temizlenmesi gerekebilir. Ekip, filtreleri temizleyecek ve gerekirse değiştirecektir. Split klima sistemlerindeki yedek filtreler üreticiye özeldir, bu nedenle sipariş edilmeleri gerekir. Ancak genellikle plastik malzemeden yapılmış olup yıkanabilir, temizlenebilir ve tekrar takılabilirler.

Başakşehir Klima Montajı
Başakşehir Klima Montajı

Klima Montajı Başakşehir

Bir klima ünitesinin dört ana parçası vardır: evaporatör, kondenser, kompresör ve genleşme valfi. Klima ünitesindeki en pahalı parça hava kompresörüdür ve onarılması veya değiştirilmesi maliyetli olabilir. Klima ünitesinin yaşı göz önünde bulundurulduğunda, tamamen yeni bir klima ünitesi düşünmek daha faydalı olabilir. Genel olarak, klima ünitesinin her 10-15 yılda bir değiştirilmesi önerilir. Diğer parçaların, örneğin hava filtrelerinin değiştirilmesi çok daha ekonomiktir. Özellikle evcil hayvanlarınız varsa, havanın temiz kalması için yılda en az altı kez filtre değişimi yapılması önerilir.

 • Eğer klimanız bir servise ihtiyaç duyuyorsa, fiyat teklifi almanın zamanı gelmiş demektir!
 • Herhangi bir iş veya hizmet için her zaman en az üç farklı teklif almanız önerilir.
 • Bu şekilde fiyatları karşılaştırabilir ve aynı zamanda sunulan hizmetin içeriğini de değerlendirebilirsiniz.
 • Teklif talebi göndermek için teklif isteme özelliğimizi kullanabilirsiniz.
 • Bu, üç yerel klima uzmanına gönderilecek ve teklifleri doğrudan gelen kutunuza alacaksınız.

Sonraki Makale: Başakşehir Kombi Servisi

Vikipedi: Klima

İletişim

444 1 749
info@merkezservisteknik.com
Bahçelievler / İstanbul

Çağrı Merkezi

444 1 749
Call Now Button444 1 749