Adalar Petek Temizleme

Kullanılan uzun yıllar sonra, kalorifer radyatör petekleri bakım ve temizlik gerektirir. Ne yazık ki, Adalar petek temizleme konusunda bazı insanlar yanlış yönlendirmelerde bulunarak bildiğini sanıyorlar ama aslında bilmiyorlar. Bazen duyarsınız; petek temizlenirse çürür, delinir veya petek temizliği diye bir şeye gerek yok, bunlar sadece para kazanmak için uydurulmuş şeylerdir. Ancak, bunların tamamen yanlış ve yanıltıcı bilgiler olduğunu belirtmek gerekir. Öncelikle, temizlik konusu, birçok teknik, teknolojik cihaz, ürün ve ortam için gereklidir ve Adalar’daki doğal gaz kullanıcıları için kalorifer petek temizliği işlemi de gereklidir.

Adalar Petek Temizleme
Adalar Petek Temizleme

Adalar Petek Temizleme Firmaları

Petek temizliği aynı zamanda genel anlamda kalorifer tesisatının temizliğini içerir. Peteklerdeki koruyucu yağ, petek temizliği sonucunda yine petekte kalır ve koruyucu özelliğini sürdürür. Petekler yerinden sökülürse çürümeye başlar. Adalar petek temizleme olarak merkez ilçeler dahilinde 7/24 hizmet vermekteyiz. Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

 • Adalar’da müşterilerimiz petek temizleme için bizimle iletişime geçtiklerinde, hızlı bir şekilde hizmet sağlanır.
 • Petek temizliği işleminden önce tesisat kontrolü yapılır ve delikler ile arızalar giderilir.
 • Adalar petek temizleme makinesi tesisata monte edilmesi için banyo, mutfak veya balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan sökülür.
 • Petek temizleme işlemi sırasında kesinlikle ortam kirletilmez.
 • İlk olarak üst boru sistemleri, daha sonra alt kısımlar temizlenir.
 • Atık sular lavabo, tuvalet veya wc gibi yerlere atılır.

Adalar petek temizleme işlemi yaklaşık 1-2 saat sürer. Petek temizleme işleminin avantajları

 • Yakıtta tasarruf sağlar.
 • Peteklerin tamamının ısınmasını sağlar.
 • Kombi ve tesisatınızın uzun süreli kullanımını sağlar. Adalar’da kombi tesisat peteklerimizi kaç yılda bir temizletmeliyiz?
 • Temizleme işlemi yapılmadığında kombiniz zorlanır, ekonomik olarak daha fazla doğal gaz faturasına neden olur ve yeterli ısınma verimini alamazsınız.

Adalar Petek Temizleme Fiyatları

Radyatör peteklerinin içinde dolaşan ısınma suyu, peteklerin üretim malzemesi olan sac ile temas ettiğinde “demir oksit” adı verilen pas oluşur. Bu demir oksit, kalorifer sistemindeki sıcak suyla birleşerek suyu balçık kıvamında bir form haline getirir. Bu balçık kıvamlı suya ise radyatör çamuru denir. Bu çamurlu sıvı, peteklerin arasında dolaşırken zamanla peteklerin gözeneklerini tıkar ve sıcak suyun rahatça dolaşmasını engeller. Ayrıca, bu çamurlu sıvı kombiye ulaştığında kombinin filtrelerini tıkar ve vanalarına ciddi zararlar verebilir.

 • Petekler tıkandığında, daha fazla ısınabilmek için kombi daha yüksek sıcaklıklarda çalıştırılır.
 • Tıkalı filtreler ve petekler kombiyi daha fazla zorlar ve kombinin arıza vermesi kaçınılmaz hale gelir.
Adalar Petek Temizleme
Adalar Petek Temizleme

Adalar Petek Temizleme Servisi

Müşterilerimizde en sık karşılaştığımız sorunlardan biri, peteklerin tıkanması nedeniyle yeterli şekilde ısınmama ve buna bağlı kombi arızalarıdır. Eşit şekilde ısınmayan petekler, doğal gaz faturanızın gereksiz yükselmesine neden olur ve kombi cihazının kullanım ömrünü önemli ölçüde kısaltır. Petek temizliğinin gerekip gerekmediğini anlamak aslında oldukça basit bir işlemdir. Petekleri el ile kontrol ettiğinizde, düzensiz şekilde ısınmayan bölgeler varsa peteklerinizin tıkalı olduğunu ve temizlenmesi gerektiğini anlayabilirsiniz. Peteklerin tıkanıklığı genellikle peteklerin havalandığından kaynaklanır. Havalandığında, peteğin alt kısmı ısınırken üst kısmı ısınmaz. Petekler tıkandığında ise peteğin yüzeyinde düzensiz şekilde ısınmayan bölgeler oluşur.

 • Eğer tıkanmış petekler uzun süre temizlenmezse, kanalları tıkayan çamur sertleşir ve taşlaşır.
 • Bu sertleşmiş çamur tıkanıklıkların açılması için aşındırıcı kimyasal maddelerin kullanılmasını gerektirir.
 • Ancak aşındırıcı kimyasal maddeler, peteklerin içine zarar verebilir.
 • Sorunsuz bir şekilde çalışan petekleriniz için peteklerinizi 2 yılda bir temizletmenizi öneriyoruz.

Petek Temizleme Adalar

Petek temizleme Adalar hizmetini ne için ve neden aldığını bilen bir nüfusa sahip olan bir şehirdir. Yine de, petek temizleme işleminin gerekliliğinden bahsetmek ve bu konuda daha doğru bilgiler vermek istiyoruz. Evde maksimum konfor seviyesine ulaşmada doğal gazın önemi kesinlikle göz ardı edilemez. Özellikle ısınma teknolojilerindeki ilerlemeler, daha rahat ve sorunsuz kışlar geçirmemizi sağladı. Elbette, bu konforu korumak için yapmamız gereken bazı şeyler ve uymamız gereken kurallar var. Adalar petek temizleme ile zorlu ve sert kışları çok daha kolay atlatabiliriz.

 • Kombimizin verimliliğini sürekli yüksek tutmak ve maksimum tasarruf sağlamak için periyodik bakım şarttır.
 • Peki, bu kadar önemli kılan petek temizleme işlemi nedir?
 • Neden peteklerimizi temizletmeliyiz? Peteklerimizi temizletmezsek ne olur?
Adalar Petek Temizleme
Adalar Petek Temizleme

En iyi Adalar Petek Temizleme

Petek temizleme işlemini bu kadar önemli kılan birkaç neden vardır. İlk olarak, peteklerin içinde biriken kireç, tortu ve diğer kirler zamanla birikir ve peteklerin verimini azaltır. Bu da kombinin daha fazla enerji harcamasına ve ısınma maliyetlerinin artmasına neden olur. Aynı zamanda, tıkalı petekler odaların eşit şekilde ısınmasını engeller, bazı bölgeler daha soğuk kalırken bazı bölgelerde ise aşırı sıcaklık oluşabilir.

 • Tıkalı petekler ayrıca kombiye zarar verebilir.
 • Kombi, tıkalı peteklere su pompalamaya çalışırken daha fazla enerji harcar ve daha fazla zorlanır.
 • Bu da kombinin ömrünü kısaltabilir ve arıza riskini artırabilir.
 • Ayrıca, tıkalı peteklerin içinde biriken kirler zamanla peteklerin iç yapısına zarar verebilir, paslanmaya ve çürümeye neden olabilir.
 • Bu nedenlerle, peteklerimizi düzenli olarak temizletmek önemlidir.

Sonraki Makale: Adalar Beyaz Eşya Servisi

Vikipedi: Isıtma

İletişim

444 4 021
Bahçelievler / İstanbul

Çağrı Merkezi

444 4 021
Call Now Button444 4 021